login: hasło:
Nie masz konta ? Załóż je!

Regulamin i FAQ Forum

Nieprzestrzeganie regulaminu = ban, czyli brak dostępu do wszystkich funkcjonalności serwisu!


REGULAMIN

Punkty regulaminu nie podlegają żadnej dyskusji i dotyczą one wszystkich ZWYKŁYCH użytkowników forum. Negacja jakiegokolwiek punktu bądź decyzji admina/moderatora "nagradzane" będzie natychmiastowym BAN'em.
(Administratorzy i moderatorzy tworząc regulamin zobowiązują się do jego respektowania)

 1. Zachowanie "spod budki z piwem" nie jest mile widziane na forum. Pamiętaj, że kultura świadczy o Tobie.
 2. Jeśli decydujesz się na założenie tematu to postaraj się aby był on czytelny dla innych i dawał jak najwięcej informacji o treści postu. (Nie tolerujemy nagłówków typu "szukam filmu" "pomocy!!!", "mam 2 pytania", "dlaczego?" "help!!!!" itp.).
 3. DUŻE LITERY stosujemy tylko na początku zdań, w skrótach literowych, i w celu wyrażenia sporadycznych emocji. Twoja wypowiedź na pewno zostanie przeczytana nawet jeśli nie napiszesz całej DUŻYMI LITERAMI. Staraj się unikać literówek i błędów ortograficznych - poprawność wypowiedzi świadczy o Twoim szacunku wobec osób, które będą czytać Twój post. Nie używaj też nagminnie potworków w stylu "jush", "goopi", "tesh" - jeśli Ci się jakiś wymsknie to nie ma tragedii, jeśli jednak będziesz w ten sposób pisał całe posty to na zwróceniu uwagi się nie skończy.
 4. Zakaz zadawania pytań:
  a) Szukam muzyki (mp3, mpc itp.)
  b) Szukam filmu (divx, xvid itp.)
  c) Szukam gry (iso) na wszystkie platformy
  d) itp. łamiące prawo autorskie
 5. Jeśli jesteś nowy w społeczności internetowej, to może warto zapoznać się z netykietą, jest ona pewnym wyznacznikiem zachowania się w internecie. Polecamy: google.pl i netykieta
 6. Jeśli założony przez Ciebie temat znika lub jest blokowany, to znaczy, że został zablokowany. Nie zakładaj go ponownie.
 7. Nie zakładaj topicu w którym zadajesz pytania typu - "Dlaczego zamknęliście mój temat?" - bo nie tylko temat może zniknąć.
 8. Pisanie bezsensownych postów mających na celu tylko i wyłącznie nabijanie licznika będzie dostrzeżone i odpowiednio "nagradzane". Koniec z postami w stylu "97, 98, 99, 100".
 9. W profilu nie wstawiamy wulgaryzmów.
 10. Nie podajemy linków do plików znajdujących się na innych serwerach bez zgody osoby, która je tam zamieściła (chodzi o pliki które nie stanowią integralnej części strony -.zip, .rar, .pdf, .mp3, .avi, .mpg itd. itp. - nie zaś o .htm, .html, .php...). Linkowanie do setów muzycznych jest jak najbardziej wskazane, ale z zachowaniem pewnych elementarnych zasad - autor seta lub osoba ze zgodą autora (np. promocje imprez etc.) linkuje bezpośrednio do pliku lub strony. Jeśli takiej zgody nie mamy i chcemy się pochwalić ciekawym znaleziskiem muzycznym staramy się podawać link do strony zawierającej odnośnik do pliku.
 11. Przed zadaniem pytania polecamy przeczytać poradnik 'Jak mądrze zadawać pytania' (http://rtfm.bsdzine.org/) a także FAQ DS'a.
 12. Nudzi ci się? To nie zakładaj bzdurnego tematu - lepiej poczytaj sobie książkę lub pooglądaj telewizję.
 13. Tematy, w których dyskusja (lub najczęściej kłótnia) znacząco odbiegnie od głównego wątku, będą usuwane w całości lub blokowane. Dotyczy to również osób, które notorycznie doprowadzają do powstawania takiej sytuacji - także będą usuwane w całości.
 14. Szukasz punktu regulaminu i przyczyny dlaczego twój temat zniknął lub został zablokowany albo dlaczego dostałeś bana? To jest własnie ten punkt.
 15. Nie wzywaj imienia moderatora nadaremnie. Nie zabawiaj się w moderatora - straszenie innych użytkowników BAN'em bez uprawnień zakończy się BAN'em dla straszącego.

Łamiąc któryś z powyższych punktów narażasz się na usunięcie z forum - co jest równoznaczne z brakiem dostępu do wszystkich fukncjonalności naszej strony!


FAQ

1/ Co muszę zrobić by móc wysłać wiadomość na forum?

By wysłać wiadomość na forum musisz być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu. Zanim wyślesz pierwszy post zapoznaj się z regulaminem.

2/ Dlaczego topic został zablokowany?

Forum (a także komentarze do newsów) jest regularnie czytane przez moderatorów. Jeśli moderator zauważy, że jakaś wypowiedź jest nie na temat, łamie prawo lub jest po prostu głupia, to ma prawo na to zareagować i na pewno to zrobi. Osoby nagminnie piszące głupoty i/lub nie słuchające naszych upomnień będą karane*.
*kara = ban

3/ Wysłałem do was maila ale nie dostałem odpowiedzi!

Nie odpowiadamy na wszystkie maile, a szczególnie takie, w których pytacie o powody oczywistego bana bądź prosicie o pomoc w przywróceniu starego nicku. Piszcie do nas tylko w _na_prawdę_ważnych_ sprawach.

4/ Mam problem z... / szukam...

Napotkałeś problem? Nie możesz znaleźć ciekawego filmu? Nie wiesz gdzie kupić książkę? Nie wiesz skąd zassać legalną muzykę? Nie panikuj! Uruchom którąś z popularnych wyszukiwarek internetowych i sam rozwiąż swój problem.

5/ Dlaczego nie działają Filmy?

Nie mamy odpowiedniego łącza - jeśli chcesz je zasponsorować, z chęcią je przywrócimy.

6/ Dlaczego nie działa Muzyka?

Nie mamy odpowiedniego łącza - jeśli chcesz je zasponsorować, z chęcią ją przywrócimy.

7/ Jakie są kryteria bzdurnego topicu?

Jeśli twój topic został zablokowany lub usunięty, to przeczytaj to, co napisałeś, jeszcze raz. Jeśli wychwycisz choć cień bzdury, to oznacza, że twój topic był bzdurny.

8/ Co z pisaniem bez polskich liter?

Nic.

9/ Czy można używać tagów HTML w wiadomościach?

Nie. Używanie kodu HTML wywołałoby nieprzewidziane, niekorzystne skutki jeśli chodzi o wygląd strony.

10/ Czy istnieje możliwość formatowania wysyłanych wiadomości?

Tak. W czasie edycji wiadomości do dyspozycji są następujące tagi:

 • [b]pogrubienie tekstu[/b] - pogrubienie tekstu
 • [i]tekst pisany kursywą[/i] - tekst pisany kursywą
 • [u]tekst podkreślony[/u] - tekst podkreślony
 • [email]email@serwer.com.pl[/email] - email@serwer.com.pl
 • [url]www.ds.art.pl[/url] - www.ds.art.pl
 • [quote]bo ja zawsze ...[/quote] - cytat wypowiedzi

Najczęstsze błędy w formatowaniu tekstu to brak ukośnika w tagu zamykającym oraz wstawianie spacji między tagami url i email, np.:
[i]brak ukośnika w tagu zamykającym[i]
[url] www.zleuzyty.tag.url.com [/url]

Powrót do forum

Hosting, Polityka prywatności, Współpraca, Reklama © 1999-2020 DrugStore Team