login: hasło:
Nie masz konta ? Załóż je!

Nadchodzące imprezy

Dodaj info o imprezie.
« lista imprezwięcej imprez w tym klubie »
więcej imprez tego dnia »
2013-10-11 (Piątek)
Jesienna nuda pod nóż
Gdzie: Żak - Gdańsk
Kto: Hokei
Niwea
Start: 20:00
Wjazd: patrz opis

JESIENNA NUDA POD NÓŻ
56 sezon Klubu Żak pełen jest rozmaitości. Otwieramy Jesienną Nudą pod Nóż, która ma jednocześnie przypominać o niedawno zakończonych wakacjach i rozganiać nadchodzącą wielkimi krokami, mało optymistyczną aurę. Swoje najnowsze albumy zaprezentują Hokei, Niwea i Vienio (Molesta).

NIWEA
Wojciech Bąkowski – teksty, muzyka / Dawid Szczęsny – muzyka, produkcja

Duet Niwea działa od 2009 roku i jest jednym z najbardziej wyrazistych zespołów poznańskiej sceny niezależnej. Zespół w swojej estetyce nawiązujące do dokonań nowej fali, ponurej elektroniki, klimatu lat 80. i 90., oraz rozwijające hybrydyczny nurt post-rap – określający stosowaną tu formę artykulacji (pomiędzy rapem a melorecytacją). Niwea ostentacyjnie uwzniośla codzienność, widząc w tym, co zwykłe poezję i tło dla egzystencjalnych rozważań. Do tej pory wydała dwa długogrające albumy 01 (2007) i 02 (2011) oraz singiel Wszystko.
Zespół zasłynął niekonwencjonalnymi aranżacjami, w których elementy muzyki tanecznej tworzą zimny, egzystencjalny nastrój. Szczególną uwagę publiczności wzbudziły specyficzne teksty Bąkowskiego, pełne realizmu ujętego w abstrakcyjne narracje. Nieprzystępny wizerunek sceniczny i oszczędne, konceptualne teledyski zapewniły Niwei wąską, lecz wierną grupę fanów. Członkowie nagrywają także solowy materiał. „Kształt” Bąkowskiego ukazał się w maju nakładem Bocian Records, a Private Behaviour Szczęsnego, który działa pod pseudonimem Normal Echo planowane jest na październik bieżącego roku. Na koncercie w Klubie Żak zespół poza materiałem z obu płyt, zaprezentuje utwory premierowe, wcześniej niepublikowane.
Bąkowski i Szczęsny robią performerską anty-rzeźbę z braku, z dziury po ich obecności – to puste miejsce po nich, jak powietrze, wypełnia muzyka i tekst. Niwea idzie brawurowo w stronę śmiertelnie poważnego kabaretu, w którym teatralna blaga i prawda balansują w odpowiednich proporcjach, czyli prawie nie do wytrzymania. Michał Lasota, Galeria Stereo
HOKEI
Piotr Bukowski – gitara / Igor Nikiforow – perkusja, wokal, syntezator / Tomek Popowski – perkusja / Kuba Ziołek – wokal, bas, synt.

Hokei to założony w 2012 roku przez Piotrka Bukowskiego (Xenony, Duży Jack, Stwory) warszawsko-bydgoski zespół skupiający muzyków takich zespołów jak Ed Wood, Stara Rzeka, Alameda Trio, Pictrorial Candi, Tien' Lai, Innercity Ensemble. Kwartet łączy szkoły rock in opposition, noise, kraut oraz post rock, i jeśli wciąż to niewiele mówiące hasła, trzeba zaufać bo kwartet z niezwykłą precyzją i energią eksploruje pogranicza gitarowo-perkusyjnego eksperymentu.
Gdzieś w połowie trasy Warszawa–Bydgoszcz, starając się dostrzec fragment czystego krajobrazu, powiedzieliśmy sobie, że trzeba grać. Resztki stresu, z którymi wciąż walczymy, rozpraszają wzrok. Proste i natrętne ADHD nowych możliwości. Emocjonalna próżnia, na którą reagujemy pokoleniowym nadciśnieniem. Krawędź, a jeśli pęknie, rozpruje się na miliony małych nitek. Pozostaje nam jedynie dyscyplina. Hokei to japońska sztuka walki, szkoła zapamiętywania i powtarzania. Tego co było – w to co jest. Hokei to zespół muzyczny, który stara się za wszelką cenę trzymać tych zasad. Szyjesz diabła – mówiła mi babcia gdy trząsłem nerwowo nogą pod stołem. Zawsze czekałem kiedy to powie.
BILETY
Tylko w lipcu promocyjne ceny biletów - 13 złotych / do kupienia wyłącznie na eventim.pl


• 8 zł – studenci pierwszego roku*
• 13 zł przedsprzedaż / 23 zł - super zniżka* na KARTĘ DO KULTURY i KARTĘ DUŻEJ RODZINY
(limitowana ilość biletów)
• 15 zł przedsprzedaż / 25 zł - zniżka dla studentów*
• 30 zł przedsprzedaż / 40 zł - normalne

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji (zaświadczenia o przyjęciu na studia) i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

Karnet obejmuje dwa koncerty (Niwea i Hokei)

OSTATNI DZIEŃ PRZEDSPRZEDAŻY: 06.10.2013

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak (w lipcu bilety dostępne tylko przez eventim.pl),codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Nie ma możliwości rezerwacji biletów w cenie przedsprzedaży. / Zakupione bilety nie podlegają zwrotom / Liczba biletów zniżkowych na Kartę do Kultury limitowana. / Miejsca nie są numerowane, liczba miejsc siedzących ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania koncertem wszystkie miejsca stojące. / Na koncercie obowiązuje zakaz fotografowania i rejestrowania.

« lista imprezwięcej imprez w tym klubie »
więcej imprez tego dnia »

Dizklajmer: Redakcja DrugStore czyni wszelkie starania, żeby informacje podawane w naszym serwisie były aktualne i zgodne ze stanem faktycznym. Nie odpowiadamy jednak za zmiany w programie imprez.
Nasz serwis ze wzgledu na samoograniczenie regionalizacyjne stara się jak najszerzej opisywać imprezy odbywające się w naszym regionie - nie tylko okolicach Trójmiasta, ale również na terenie Pomorza Gdańskiego i regionów przyległych. Prezentujemy również informacje na temat wybranych imprez z innych rejonów kraju oraz wszystkich imprez, w których biorą udział artyści skupieni wokół DrugStore'a (DS Crew).

Hosting, Polityka prywatności, Współpraca, Reklama © 1999-2020 DrugStore Team