login: hasło:
Nie masz konta ? Załóż je!

Relacje z imprez

2001-07-10 Blue Cafe: Błekitna kafejka

Właśnie powróciłem do mojej chatki z miłego spacerku po gdańskiej starówce zakończonym miłym pobytem w pubie Blue Cafe. Właśnie dzisiaj ekipa Instant Funk Project (tak to ci, co wygrali konkurs smirnoffa na bedroom DJ's w Trójmieście) wykręciła pierwszą, lecz nie ostatnią bibkę. Blue Cafe jest bardziej znana z występów jazzowych, tudzież koncertów hip-hopowych, niż houseowych bitów, tym niemniej baaardzo mi się tam spodobało.
Miejsce to położone na starówce w nowych budynkach za Motławą posiada dwa piętra: parter i piwnicę. I właśnie w poszukiwaniu przyjmnych memu uchu dźwięków udałem się po schodkach, mijając przutulny bar, nieco miejsc do siedzenia i dość dużą scenę dla muzyków. Mym oczom ukazało się sporej wielkości pomieszczenie z parkietem umieszczonym centralnie otoczonym stolikami z wygodnymi krzesłami i znacznie ciekawszymi kanapami. Całość utrzymana w kolorystyce błękitno - pomarańczowej została miło zaaranżowana z miejscem dla DJki i baru. Była to już 22, a przy stolikach było tylko 6 osób, które poźniej przepadły :( Widać że brakuje reklamy. Udałem się do baru po pifko co by milej posiedzieć i tu jedyny minus tego pubu - mały Haineken 6 zeta, duży 8 :(. No cóż, rzuciłem groszem i usiadłem na kanapie przysłuchując się dźwiękom. Nie dało się zauważyć poprawnie działającej klimatyzacji dającej przyjemne uczucie chłodu. Grający na zmianę Greg i Slick zapodawali fajnie house'y, głownie te bardziej znane i nowe (nowy Daft Punk, Armandy, Africanizm), materiał mieli może nieco odbiegający od dokonań grupy, niemniej na pewno bardziej pasujący do miejsca.
Tymczasem dowiedziałem się o obecności DJ Drwala piętro wyżej. Otóż z tego co udało mi się dowiedzieć (niesty nie usłyszeć gdyż zmuszony zostałem opuścić to miejsce, napewno przedwcześnie) miał on pogrywać bity będące podkładem dla prawdziwych muzyków. Powstał bowiem projekt, działający jakiś czas w ukryciu, prezentowania jamów (chyba trzymających się klimatu acid jazzu) przy okazji imprezek houseowych. W skład projektu wchodzą DJ (Drążek), klawiszowiec i trąbka. Więcej będę mógł powiedzieć za tydzień, gdy ich usłyszę, bowiem imprezy te regularnie mają odbywać się we wtorki, na co serdecznie zapraszam wszystkich!

Chlodny

Powrót do relacji
Hosting, Polityka prywatności, Współpraca, Reklama © 1999-2020 DrugStore Team