login: hasło:
Nie masz konta ? Załóż je!

Relacje z imprez

2002-03-29 klub Boiler - Praga: TOGA TOGA ON THE ROAD - czyli psychodelic trip w Czechach.

21.03 OSTRAVA
22.03 HAVIROV
29.03 PRAHA

Postanowiłem napisać relację z imprez zorganizowanych w Czechach pod nazwą TOGA TOGA RIDE ON.
Do Czech zaprosił ekipę TOGI DANSVERG DJ Marty - syn Słowaka i Polki urodzony w Czechach. Czyli czecho-polako-slowak.

Na początku stacjonowaliśmy w Havirovie - 15 km od granicy Polsko-Czeskiej. Pierwsza impreza zorganizowana została w Ostravie w klubie TRINITY. Ok. godz. 16.00 przyjechaliśmy na miejsce (Ostrava od Havirova oddalona jest o 20 km). Klub, na ok. 150-200 osób, udało się wydekorować w 4 godziny. Od 20-tej ustawiono bramkę, z głośników popłynęły Ambienty i czekaliśmy na ludzi. Przez całą noc przewinęło się przez klub może 20 osób(?!). Ok. 21.00 zagrał Młody DJ i jednocześnie właściciel zielonego lasera, który miał być również atrakcją wieczoru. Ku mojemu zaskoczeniu przeszedł od razu do mocnych i szybkich numerów (takich granych o 5 rano). Widać było, że się dopiero uczy mixować. Po nim wystąpił skład Martyrium (RIUM WARIORS) czyli Marty + indywidualnie nagłośniony trębacz na didżiridu. Była to bardzo ciekawa mieszanka, zagrana również w szybkim tempie. Ok.01.00 za sterami stanął Atan. Zwolnił tempo, co wywołało zmianę w odbiorze imprezy (4 osoby tańczyły!). Jednak nie trwało to zbyt długo, po jakiejś godzinie i oni się poddali. Ok. 3.00 za dekami stanął długowłosy Jachodony (czyli Truskawkowy przyp. aut.) Komponent. Dość radykalnie przyspieszył grając numery z lat 95-97. Impreza zakończyła się ok. godziny 4.30. Dekoracje podobaly się bardzo, ale zdaliśmy sobie sprawę, że może nie być za różowo pod względem frekwencji na następnych imprezach.

Dzień drugi, obudziliśmy się o 13.00, na obiad zjedliśmy knedliki i o 16.00 dotarliśmy do klubu F.I.T. - podobnej wielkości do TRINITY. Dekorowanie, piwko i impreza startuje o 21.00. Zaczyna Atan i przez godzinę gra Ambientowo powoli budując atmosferę. Potem grał skład RIUM WARIORS (Marty + didżiridu). Po nich znowu wykładał Atan, później grali DJ z praskiego składu HEDONIX. Ta impreza była głównym punktem naszego pobytu. Klub wyglądał po wydekorowaniu magicznie i bajkowo. Imprezowicze tańczyli do 7 rano, gratulowali udanej imprezy. Dodatkową atrakcją były tu ciekawe projekcje video. W dobrych nastrojach udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

Już nazajutrz w sobotę wylądowaliśmy w Pradze. Obowiązkowo jeszcze porą nocną odwiedziliśmy Plac Vacława i zameldowaliśmy się w dzielnicy ZIZKOV, gdzie przygotowany był dla nas nocleg. Rozpoczęliśmy część urlopową naszego wyjazdu. Zwiedzanie, Piwo, Jedzenie, Piwo, Spanie, Piwo, Spacery, Piwo - szczególnie STAROPRAMEN 10 BIG (ok. 4( Alk) - wchodziło jak oranżada i czuliśmy się po nim świetnie. Praga jest piękna. Ludzie - szczególnie transowcy - bardzo mili i otwarci. W zasadzie nie widziałem dresiarzy (to raczej nasza narodowa subkultura). Bardzo dużo klubów, piwiarni, kawiarni i restauracji. U nas w Trójmieście jest tego tyle co tam w jednej dzielnicy... Odwiedziliśmy też Ohm Centrum - czyli Indie w Pradze. Duża hala, w której jest mnóstwo towarów, jedzenia i picia, muzyki oraz aury z Indii. Świetne miejsce.

Trzecia impreza odbyła się w klubie BOILER w Pradze 29.03.2002. Klub wielkości Orbitala we Wrzeszczu, nagłośnienie jak w Orbitalu nieciekawe, ale dla mnie muzycznie najlepsza impreza. Atan grał długo na początku budując klimat, po nim zagrał skład RIUMWARIORS, a później znów Atan. W klubie było ok. 60 osób i to niestety trochę smutne. Ale ci co byli byli zadowoleni. Nawet Jachodony Komponent z hardkorowca przeistoczył się w pompującego trans DJ-a. Klimat jak na pierwszych imprezach TODGI DANSVERG w Trójmieście...

Podsumowując było bardzo miło, poznaliśmy wiele ciekawych osobowości, po drodze był wywiad i set Atana w studentckim radiu internetowym.
Nasi nowi znajomi którzy od pierwszego momentu traktowali nas jak starych znajomych zapowiedzieli, że przyjadą na festiwal który zorganizujemy na początku lipca w okolicach Gdańska. W dobrych nastrojach, z żalem pożegnaliśmy PRAHE i w niedzielę Wielkanocną wyruszyliśmy do Gdańska.

Skład EKIPY:
NEILA - DECO
ATAN - DJ
BOLUS - BRAMKA TOGI
JASZYN - TECHNICAL SUPORT

Jeszcze tam wrócimy...

Boluś

Obejrzyj zdjecia z tej imprezy, których autorem jest IGRAQ - www.psytrance.cz
Powrót do relacji

Hosting, Polityka prywatności, Współpraca, Reklama © 1999-2020 DrugStore Team