login: hasło:
Nie masz konta ? Załóż je!

Relacje z imprez

2010-05-13 Politechnika Gdańska - Gdańsk: Ikona Polskiego Hip Hopu Na Politechnice Gdańskiej 13 Maja, Red Bull Tourbus 2010, Gdańsk

W czwartek 13 maja o godzinie 18 autobus Red Bull Tourbus zatrzymał się na terenie Politechniki Gdańskiej. Początek koncertu odbył się w strugach deszczu, finał z legendarnym Abradabem był już zdecydowanie bardziej gorący. Dwie młode kapele; Prosto z Chile oraz Hellow Dog, które go wspierały wystąpią również na Festiwalu Jarocin, gdzie będą rywalizować o występ na scenie głównej.

Pogoda pod psem, nie zniechęciła zespołu Hellow Dog do świetnego występu. Solidna dawka dobrego żeńskiego wokalu I ostre elektroniczne brzmienie jest wizytówką tej grupy. Również drugi z debiutantów - Prosto z Chile zaproponował południowoamerykańską rockową energię. Koncert zakończył Abradab, który porwał publiczność do spontanicznych okrzyków „Miasto jest nasze!”
Ideą Red Bull Tourbus jest promowanie młodych utalentowanych zespołów, które nie mogą przebić się w drapieżnym świecie showbiznesu.

„Zespoły, które nie mogą dostać się do radia mają zdecydowanie łatwiejsze zadanie, dzięki takim projektom. Nam było trudniej kilkanaście lat temu” – powiedział Abradab.

Koncerty z dachu autobusu urozmaicają Juwenalia, przede wszystkim dzięki temu, że odbywają się
w tygodniu w sercu kampusu, jeszcze przed dużymi imprezami weekendowymi.

„O koncercie dowiedziałam się spontanicznie - w tramwaju przez sms’a. Przyjechałam, bo lubię jak ktoś robi coś fajnego dla studentów i to w dodatku za darmo!” - powiedziała Sylwia z Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej.

Relację z gdańskiego przystanku Red Bull Tourbus będzie można obejrzeć 30 maja o godzinie 21:00 na antenie telewizji 4 Fun TV.

Zespoły, które zagrały w Gdańsku:

Abradab
Gwiazda wieczoru, współtwórca legendarnego składu Kaliber 44 wychowany w sercu historyczno-gospodarczego absurdu, czyli okręgu Katowickim, co słychać w jego niepowtarzalnym stylu produkcji i kreatywnych rymach. Jako solista wydał trzy świetnie przyjęte albumy, z których pierwszy otrzymał nagrodę Fryderyka. Obecnie artysta kończy pracę nad czwartym krążkiem.

Prosto z Chile
Prosto z Chile powstało w Koszalinie w 2007 roku. Grają spokojną muzykę z pogranicza alternatywy i popu. Można ich posłuchać na www.myspace.com/prostozchile

Hellow Dog
Zespół z Poznania, który określa swoją twórczość, jako „neuro'n'roll”. Nowoczesna muzyka z pogranicza elektroniki i gitar, z bardzo interesującym kobiecym wokalem. Można ich posłuchać na www.myspace.com/hellowdog


W tym roku Red Bull Tourbus połączył siły z Festiwalem Jarocin i będzie też drugą sceną tego kultowego festiwalu. Dwanaście zespołów prezentowanych podczas juwenaliowych koncertów, to finaliści jarocińskiego konkursu dla młodych zespołów. Podczas festiwalu dołączą do nich jeszcze cztery zespoły wybrane przez czytelników portalu muzyka.onet.pl, gdzie do 15 maja trwa głosowanie. Finałowa szesnastka debiutantów, w walce o zwycięstwo i możliwość zagrania na głównej scenie festiwalu, zaprezentuje się jeszcze raz przed konkursowym jury w dniach 16-18 lipca 2010 w Jarocinie.

Pełen regulamin Konkursu Młodych Zespołów dostępny jest na stronie Festiwalu pod adresem www.jarocinfestiwal.pl, więcej o Red Bull Tourbus na www.redbull.pl/tourbus

Soma

Powrót do relacji
Hosting, Polityka prywatności, Współpraca, Reklama © 1999-2020 DrugStore Team